01 Listopad 2014
Ogłoszenia duszpasterskie
Ojciec Rudolf
Szkoła pisania ikon
PLAN REKOLEKCJI
Rezerwacja on-line
GRUPY DUSZPASTERSKIE

''Na Górce'' w Wadowicach
Księga intencji
Masz prośby, podziękowania? Wpisz się do naszej internetowej księgi intencji:

Intencje on-line

Zajrzyj na:

Krakowska Prowincja
Karmelitów Bosych
Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

na XXX niedzielę zwykłą

 

26 października 2014

 

 

1. Od tego roku nie ma  zmiany godziny odprawiania Mszy świętej wieczornej. Zarówno w okresie letnim jak i zimowym będzie odprawiana o godz. 18.00.

2.          Nabożeństwa różnicowe do końca października  o godz. 17.30

3.        Dzisiaj i w uroczystość Wszystkich Świętych przy wyjściu z kościoła przyjmujemy na listopadowe wypominki – Zaduszki. Przez cały listopad, codziennie o godzinie 17.30 różaniec z odczytaniem imion z kartek zaduszkowych, a o godzinie 18.00 Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach

4.         W cyklu DOBRE FILMY NA KARMELU jutro o godzinie 18.45 w auli Domu Rekolekcyjnego  projekcja pierwszego z ośmiu odcinków filmu pod tytułem "Święta Teresa od Jezusa".

5      W tym tygodniu w Kalendarzu Liturgicznym wspominamy:  we wtorek – 28 października – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza, dzień imienin O. Tadeusza.                  Mszę św. imieninową Solenizant odprawi o godz. 6.00.

6      W sobotę – 1 listopada – przypada uroczystość Wszystkich Świętych.   Msze św. w Sanktuarium  jak w niedzielę.           O godz. 14.30 z kościoła św. Piotra wyruszy na cmentarz procesja żałobna a po niej o godzinie 15.00 zostanie odprawiona na cmentarzu Msza święta w intencji zmarłych.

7       W niedzielę, 2 listopada – Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św. niedzielny.  O godz. 17.30  procesja żałobna po kościele połączona z wypominkami.

8        W Dniu Zadusznym 2 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu, gdy pobożnie nawiedzą kościół, odmówią Ojcze nasz, Wierzę, oraz spełnią zwykłe warunki konieczne do uzyskania każdego odpustu (spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).  Od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu

9.      Od 1 stycznia 2015 r. nastąpi zmiana godzin odprawianych Mszy św. w niedziele i w uroczystości.  Zmiana podyktowana jest  potrzebą zachowania większego odstępu czasowego między Mszami św.  Pozwoli to na spokojną wymianę wiernych w kościele  oraz bezpieczne opuszczenie parkingu i wjazd nowych samochodów. Msze będą odprawiane w godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

 

10.   Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc przy renowacji i            zabezpieczeniu ruin pierwszego klasztoru na Górze Karmel.

Czy wiesz, że:

Jan Paweł II od dziecka był związany z tym klasztorem: tu przyjął szkaplerz karmelitański, tu uczył się miłości do Matki Bożej, tu jako uczeń korzystał z sakramentu pokuty i darzył klasztor ogromną życzliwością.
Więcej ...

Kościół pw. Św. Józefa - od 19 marca 2004 r. będący sanktuarium św. Józefa - jest także ośrodkiem kultu Matki Bożej Szkaplerznej. W marcu 2004 r. łaskami słynący obraz św. Józefa został ozdobiony Pierścieniem Papieskim Jana Pawła II. Więcej ...

W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru, kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1991 r. w Rzymie, a w klasztorze jest dostępna cela, w której żył i umarł św. Rafał.
Więcej ...

W ołtarzu Matki Bożej jest sarkofag z relikwiami bł. Alfonsa Marii Mazurka (1891-1944), wychowawcy Niższego Seminarium w latach 1920-1930, potem przeora w Czernej, beatyfikowanego w gronie 108 polskich Męczenników II wojny światowej w 1999 r. Więcej ...

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe 'Na Górce' im. Jana Pawła Wielkiego, poświęcone przez o. Alojzego Arostegui, przełożonego generalnego Zakonu, i otwarte w 2005 r., przejęło pomieszczenia Niższego Seminarium. Służy pielgrzymom i tym, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne. Posiada ponad 100 miejsc noclegowych i sale konferencyjne.