05 Październik 2015
Ogłoszenia duszpasterskie
Ojciec Rudolf
Szkoła pisania ikon
PLAN REKOLEKCJI
Rezerwacja on-line
GRUPY DUSZPASTERSKIE

''Na Górce'' w Wadowicach
Księga intencji
Masz prośby, podziękowania? Wpisz się do naszej internetowej księgi intencji:

Intencje on-line

Zajrzyj na:

Krakowska Prowincja
Karmelitów Bosych
Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

na XVIII niedzielę zwykłą (2 sierpnia 2015 r.)


1. W czwartek, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji powołań. O godz. 18.00 Msza Święta z kazaniem, a po niej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę Świętą zbiorową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pokrycie kosztów trwającej renowacji głównego ołtarza, wymiany oświetlenia w prezbiterium oraz instalacji elektrycznej w kościele. W intencji naszych Dobroczyńców zostanie odprawiona Msza Święta w dniu 6 sierpnia (Przemienienie Pańskie) o godz. 18.00.

Czy wiesz, że:

Jan Paweł II od dziecka był związany z tym klasztorem: tu przyjął szkaplerz karmelitański, tu uczył się miłości do Matki Bożej, tu jako uczeń korzystał z sakramentu pokuty i darzył klasztor ogromną życzliwością.
Więcej ...

Kościół pw. Św. Józefa - od 19 marca 2004 r. będący sanktuarium św. Józefa - jest także ośrodkiem kultu Matki Bożej Szkaplerznej. W marcu 2004 r. łaskami słynący obraz św. Józefa został ozdobiony Pierścieniem Papieskim Jana Pawła II. Więcej ...

W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru, kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1991 r. w Rzymie, a w klasztorze jest dostępna cela, w której żył i umarł św. Rafał.
Więcej ...

W ołtarzu Matki Bożej jest sarkofag z relikwiami bł. Alfonsa Marii Mazurka (1891-1944), wychowawcy Niższego Seminarium w latach 1920-1930, potem przeora w Czernej, beatyfikowanego w gronie 108 polskich Męczenników II wojny światowej w 1999 r. Więcej ...

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe 'Na Górce' im. Jana Pawła Wielkiego, poświęcone przez o. Alojzego Arostegui, przełożonego generalnego Zakonu, i otwarte w 2005 r., przejęło pomieszczenia Niższego Seminarium. Służy pielgrzymom i tym, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne. Posiada ponad 100 miejsc noclegowych i sale konferencyjne.