03 Marzec 2015
Ogłoszenia duszpasterskie
Ojciec Rudolf
Szkoła pisania ikon
PLAN REKOLEKCJI
Rezerwacja on-line
GRUPY DUSZPASTERSKIE

''Na Górce'' w Wadowicach
Księga intencji
Masz prośby, podziękowania? Wpisz się do naszej internetowej księgi intencji:

Intencje on-line

Zajrzyj na:

Krakowska Prowincja
Karmelitów Bosych
Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

na II niedzielę Wielkiego Postu

1 marca 2015


1.        Zapraszamy dzisiaj na Drogę Krzyżową o godzinie 16.30 i na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.00. Ponadto Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 17.30.

2. Dnia 27 lutego przypada 16-sta rocznica śmierci Sługi Bożego Ojca Rudolfa Warzechy. Z tej okazji  dzisiaj o godzinie 14.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza święta o rychła beatyfikację Ojca Rudolfa,  której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Infułat Jakub Gil. O godz. 13.30 modlitwy przy grobie Sługi Bozego.

3.        W cyklu DOBRE FILMY NA KARMELU zapraszamy na ósmy odcinek filmu pod tytułem "Święta Teresa od Jezusa". Projekcja jutro, w poniedziałek,   2 marca o godzinie 18.45 w auli  Domu Rekolekcyjnego.

4       Również jutro spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie udziałem we Mszy sw. o godz. 18.00

5.         W środę – 4 marca – siódmy   dzień Dziewięciośrodowej Nowenny  przed uroczystością świętego Józefa. W tym dniu uroczystościom o godzinie 8.00 będzie przewodniczył ksiądz Zbigniew Kaleciak – proboszcz parafii ze  Stryszowa ,  a o godzinie 18.00 ksiądz Janusz Żmuda  – proboszcz parafii ze  Świnnej Poręby..  Pół godziny przed Mszą świętą są czytane prośby i podziękowania i jest odmawiana koronka do św. Józefa.

6.       W  tym tygodniu:

- I czwartek m-ca – Po Mszy św. wieczornej godzinna adoracja Najśw. Sakramentu

- I piątek m-ca – o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.    Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i przez cały dzień na dzwonek

- I sobota m-ca – o godz.17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu .Maryi,

7.        Marzec poświęcony jest szczególnej czci sw. Józefa . W naszym sanktuarium przez cały miesiąc po Mszy św wieczornej będziemy odmawiali litanie do św. Józefa, we wtorki wyjątkowo po Mszy o godz. 8.00

8.              W najbliższą sobotę, na Mszy św. o godz. 18.00  rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do wtorku 10 marca. Kazania rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach sw. niedzielnych, a w poniedziałek i wtorek   o godzinie 8.00 i 18.00. W programie rekolekcji: w sobotę po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa a w poniedziałek całodzienna adoracja Najsw. Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Piotr Ścibor – przeor naszego klasztoru w Przemyślu .

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontów, przeprowadzanych w naszym Sanktuarium. W intencji naszych dobroczyńców zostanie odprawiona Msza św. w następną niedzielę,  8 marca o godz. 8.00

10.      W dniach 2 – 6 lipca 2015 roku organizujemy z naszego klasztoru  pielgrzymkę do Wilna . Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i na furcie.

11.            Przy ołtarzu świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, jest  skarbonka do której można składać  ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

12. Zachęcamy także do czytania tygodnikw katolickich (Źródło, Carolus, Bazylika, Głos Karmelu).

Czy wiesz, że:

Jan Paweł II od dziecka był związany z tym klasztorem: tu przyjął szkaplerz karmelitański, tu uczył się miłości do Matki Bożej, tu jako uczeń korzystał z sakramentu pokuty i darzył klasztor ogromną życzliwością.
Więcej ...

Kościół pw. Św. Józefa - od 19 marca 2004 r. będący sanktuarium św. Józefa - jest także ośrodkiem kultu Matki Bożej Szkaplerznej. W marcu 2004 r. łaskami słynący obraz św. Józefa został ozdobiony Pierścieniem Papieskim Jana Pawła II. Więcej ...

W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru, kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1991 r. w Rzymie, a w klasztorze jest dostępna cela, w której żył i umarł św. Rafał.
Więcej ...

W ołtarzu Matki Bożej jest sarkofag z relikwiami bł. Alfonsa Marii Mazurka (1891-1944), wychowawcy Niższego Seminarium w latach 1920-1930, potem przeora w Czernej, beatyfikowanego w gronie 108 polskich Męczenników II wojny światowej w 1999 r. Więcej ...

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe 'Na Górce' im. Jana Pawła Wielkiego, poświęcone przez o. Alojzego Arostegui, przełożonego generalnego Zakonu, i otwarte w 2005 r., przejęło pomieszczenia Niższego Seminarium. Służy pielgrzymom i tym, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne. Posiada ponad 100 miejsc noclegowych i sale konferencyjne.