26 Lipiec 2014
Ogłoszenia duszpasterskie
Ojciec Rudolf
Kurs pisania ikon
PLAN REKOLEKCJI
Rezerwacja on-line
GRUPY DUSZPASTERSKIE

''Na Górce'' w Wadowicach
Księga intencji
Masz prośby, podziękowania? Wpisz się do naszej internetowej księgi intencji:

Intencje on-line

Zajrzyj na:

Krakowska Prowincja
Karmelitów Bosych
Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE  NA 16 LUTEGO  2014.


1.    Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Niedzielne o godzinie 16.40.

2.    Jutro – tj. w poniedziałek 17 lutego o godzinie 18.00 – w auli naszego Domu Rekolekcyjnego odbędzie się spotkanie Mężczyzn świętego Józefa.

3.    W środę – 19 lutego – szósty dzień Dziewięciośrodowej Nowenny  przed uroczystością świętego Józefa. W tym dniu naszym uroczystościom o godzinie 8.00 będzie przewodniczył ksiądz Franciszek Jeleśniański – proboszcz z Bachowic, a o godzinie 17.00 – ksiądz Roman Świerkosz – proboszcz ze Stanisławia Górnego. Zachęcamy do składania próśb do świętego Józefa.

4.       Dnia 27 lutego minie 15-sta rocznica śmierci Sługi Bożego Ojca Rudolfa Warzechy. (Ojciec Rudolf zmarł 27 lutego 1999 roku). Z tej okazji w przyszłą niedzielę – 23 lutego – o godzinie 14.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, którą będzie celebrował ksiądz Biskup Roman Pindel – ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Na tę Eucharystię zapraszamy szczególnie wszystkich przyjaciół Ojca Rudolfa.

5.    W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy. W sobotę 22 lutego święto Katedry świętego Piotra apostoła.

6.    Za dwa tygodnie – 2 marca 2014 roku – będziemy obchodzić w naszym sanktuarium Niedzielę ze służebnicą Bożą Kunegundą Siwiec. Wszystkie niedzielne kazania będą poświęcone duchowości Kunegundy Siwiec, będzie wystawa i kiermasz książek, a po Mszy świętej o godzinie 11.45 będzie montaż słowno-muzyczny w wykonaniu grupy teatralnej „Kurtyna” ze Stanisław Górnego poświęcony również służebnicy Bożej Kunegundzie Siwiec.

7.    W dniach od 29 marca do 5 kwietnia 2014 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – śladami Jezusa. Zapisy i szczegóły na furcie u pani Stasi.

8.    Zachęcamy także do czytania tygodników katolickich (Źródło, Carolus, Bazylika, Miłujcie się, Głos Karmelu).
Czy wiesz, że:

Jan Paweł II od dziecka był związany z tym klasztorem: tu przyjął szkaplerz karmelitański, tu uczył się miłości do Matki Bożej, tu jako uczeń korzystał z sakramentu pokuty i darzył klasztor ogromną życzliwością.
Więcej ...

Kościół pw. Św. Józefa - od 19 marca 2004 r. będący sanktuarium św. Józefa - jest także ośrodkiem kultu Matki Bożej Szkaplerznej. W marcu 2004 r. łaskami słynący obraz św. Józefa został ozdobiony Pierścieniem Papieskim Jana Pawła II. Więcej ...

W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru, kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1991 r. w Rzymie, a w klasztorze jest dostępna cela, w której żył i umarł św. Rafał.
Więcej ...

W ołtarzu Matki Bożej jest sarkofag z relikwiami bł. Alfonsa Marii Mazurka (1891-1944), wychowawcy Niższego Seminarium w latach 1920-1930, potem przeora w Czernej, beatyfikowanego w gronie 108 polskich Męczenników II wojny światowej w 1999 r. Więcej ...

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe 'Na Górce' im. Jana Pawła Wielkiego, poświęcone przez o. Alojzego Arostegui, przełożonego generalnego Zakonu, i otwarte w 2005 r., przejęło pomieszczenia Niższego Seminarium. Służy pielgrzymom i tym, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne. Posiada ponad 100 miejsc noclegowych i sale konferencyjne.