29 Marzec 2015
Ogłoszenia duszpasterskie
Ojciec Rudolf
Szkoła pisania ikon
PLAN REKOLEKCJI
Rezerwacja on-line
GRUPY DUSZPASTERSKIE

''Na Górce'' w Wadowicach
Księga intencji
Masz prośby, podziękowania? Wpisz się do naszej internetowej księgi intencji:

Intencje on-line

Zajrzyj na:

Krakowska Prowincja
Karmelitów Bosych
Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

na V niedzielę Wielkiego Postu

22 marca 2015


1.          Dzisiaj o godzinie 16.30  Droga Krzyżowa a o godzinie 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Ponadto Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 17.30.

2..       W cyklu DOBRE FILMY NA KARMELU zapraszamy na film  „PASJA”  Mela Gibsona. - obraz ostatnich 12-tu godzin życia Jezusa Chrystusa.  Projekcja jutro, w poniedziałek, 23  marca o godzinie 18.45 w auli  Domu Rekolekcyjnego.

3.        Dzisiaj o godz. 19.00 w Bazylice wadowickiej odbędzie się charytatywny koncert muzyki pasyjnej na rzecz podopiecznych Domu Pielęgnacyjnego  im. Edmunda Wojtyły.

4.             W środę, 25 marca  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.

5.             W sobotę, 28 marca minie dokładnie 500 lat od narodzin Św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła i Reformatorki zakonu Karmelitańskiego.  Z okazji tego jubileuszu, w czwartek 26 marca o godz. 6.00 Ojciec Św. Franciszek w Rzymie rozpocznie modlitwę o pokój na świecie, prosząc jednocześnie aby w każdej wspólnocie i kościele karmelitańskim w tym dniu  poprowadzić  godzinę modlitwy o pokój.  W naszym kościele : w czwartek o godz. 18.00 Msza św. o pokój na świecie,  następnie godzinna adoracja. Najśw. Sakramentu.  W piątek o godz. 17.30  Droga Krzyżowa ze św. Teresą a o godz. 18.00 Msza św w wigilię  urodzin św. Teresy z uczczeniem Jej relikwii.

6.        Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. a o godz.11.00 uroczyste poświecenie na  placu kościelnym.

7.            Dzisiaj i w  przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny z naszej parafii rozprowadza baranki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin. Za tydzień również mieszkanki Domu Pomocy Społecznej Sióstr Nazaretanek zapraszają na świąteczny kiermasz przed naszym kościołem.

8.            Przy ołtarzu świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, jest  skarbonka do której można składać  ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9.           Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za tak liczny udział w Wielkiej Dziewięciośrodowej Nowennie i odpuście Świętego Józefa. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary złożone w czasie tych uroczystości , jak i za dzisiejszą składkę budowlaną. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów prac remontowych przy naszym sanktuarium. Od kilku dni trwa wymiana w kościele starej i zagrażającej bezpieczeństwu instalacji elektrycznej, układane są nowe trasy kablowe na strychu kościelnym. W prezbiterium zostaną zainstalowane nowe energooszczędne reflektory. Również w tym tygodniu planujemy rozpoczęcie prac remontowo – konserwatorskich głównego ołtarza. Zostaną zdemontowane elementy ołtarza, które będą konserwowane w pracowni . Dobiega końca odnawianie Obrazu Miłosierdzia Bożego. Za wszelką życzliwość, troskę i ofiarność, dzięki której możemy podejmować te prace składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej pamięci w modlitwie.

10.           W dniach 2 – 6 lipca 2015 roku organizujemy z naszego klasztoru  pielgrzymkę do Wilna.  W programie: nawiedzenie  grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego, sanktuarium MB Bolesnej w Świętej Wodzie, Kowno i 2- dniowy pobyt w Wilnie.  Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i na furcie.

 

11. Zachęcamy do nabywania tygodników katolickich (Źródło, Carolus, Bazylika, Głos Karmelu).

Czy wiesz, że:

Jan Paweł II od dziecka był związany z tym klasztorem: tu przyjął szkaplerz karmelitański, tu uczył się miłości do Matki Bożej, tu jako uczeń korzystał z sakramentu pokuty i darzył klasztor ogromną życzliwością.
Więcej ...

Kościół pw. Św. Józefa - od 19 marca 2004 r. będący sanktuarium św. Józefa - jest także ośrodkiem kultu Matki Bożej Szkaplerznej. W marcu 2004 r. łaskami słynący obraz św. Józefa został ozdobiony Pierścieniem Papieskim Jana Pawła II. Więcej ...

W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru, kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1991 r. w Rzymie, a w klasztorze jest dostępna cela, w której żył i umarł św. Rafał.
Więcej ...

W ołtarzu Matki Bożej jest sarkofag z relikwiami bł. Alfonsa Marii Mazurka (1891-1944), wychowawcy Niższego Seminarium w latach 1920-1930, potem przeora w Czernej, beatyfikowanego w gronie 108 polskich Męczenników II wojny światowej w 1999 r. Więcej ...

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe 'Na Górce' im. Jana Pawła Wielkiego, poświęcone przez o. Alojzego Arostegui, przełożonego generalnego Zakonu, i otwarte w 2005 r., przejęło pomieszczenia Niższego Seminarium. Służy pielgrzymom i tym, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne. Posiada ponad 100 miejsc noclegowych i sale konferencyjne.