25 Październik 2014
Ogłoszenia duszpasterskie
Ojciec Rudolf
Szkoła pisania ikon
PLAN REKOLEKCJI
Rezerwacja on-line
GRUPY DUSZPASTERSKIE

''Na Górce'' w Wadowicach
Księga intencji
Masz prośby, podziękowania? Wpisz się do naszej internetowej księgi intencji:

Intencje on-line

Zajrzyj na:

Krakowska Prowincja
Karmelitów Bosych
Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

na XXIX niedzielę zwykłą

 

19 października 2014

 

 

1. Przez cały październik, w naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30. W czwartki i soboty modlitwę w intencji powołań do Naszego Zakonu prowadzą Róże Różańcowe powstałe przy naszym sanktuarium.

2. Przy naszym Sanktuarium spotykają się Mężczyźni św. Józefa, jest to katolicki ruch mężczyzn, którzy odkrywają na nowo swoje miejsce w rodzinie, kościele i społeczeństwie. Najbliższe spotkanie jutro , 20 października na Mszy św. o 18.00, po Mszy spotkanie w Domu Rekolekcyjnym.

3. Święci tego tygodnia: w poniedziałek w diec. Krakowskiej uroczystość św. Jana Kantego,  w środę, 22 października po raz pierwszy będziemy przeżywać uroczystość św. Jana Pawła II. Główne uroczystości w Bazylice o godz. 18.00

4. W cyklu DOBRE FILMY NA KARMELU w najbliższych miesiącach będziemy mogli poznać bliżej i spotkać się ze św. Teresą od Jezusa. Za tydzień, w poniedziałek zostanie wyświetlony pierwszy z ośmiu odcinków filmu pod tytułem "Święta Teresa od Jezusa". Projekcja: 27 października o godzinie 18.45 w Domu Rekolekcyjnym.

5. Przy furcie klasztornej przyjmujemy już na listopadowe wypominki , a w przyszłą niedzielę i w uroczystość Wszystkich Świętych będziemy przyjmować na Zaduszki listopadowe w kruchcie kościoła.  Przez cały listopad, codziennie o godzinie 17.30 Różaniec z odczytaniem imion z kartek zaduszkowych, a o godzinie 18.00 Msza święta za zmarłych.

6. Za tydzień czwarta niedziela miesiąca. Jak jest w zwyczaju, składka mszalna z tej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontów przy naszym sanktuarium. Za wszelką życzliwość, troskę i ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej pamięci w modlitwie.

7. Informujemy że od tego roku nie będzie zmiany godziny odprawiania Mszy świętej wieczornej. Zarówno w okresie letnim jak i zimowym będzie odprawiana o godz. 18.00

8. Natomiast od 1 stycznia 2015 r. nastąpi zmiana godzin odprawianych Mszy św. w niedziele i w uroczystości.  Zmiana podyktowana jest  potrzebą zachowania większego odstępu czasowego między Mszami św.  Pozwoli to na spokojną wymianę wiernych w kościele  oraz bezpieczne opuszczenie parkingu i wjazd nowych samochodów. Msze będą odprawiane w godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

9. Jak informowaliśmy tydzień temu - Najwyżsi przełożeni zakonu karmelitów i karmelitów bosych kierują prośbę do wszystkich klasztorów karmelitańskich na całym świecie o pomoc przy renowacji i zabezpieczeniu ruin pierwszego klasztoru na Górze Karmel. Przy wyjściu z kościoła  będzie można złożyć  do puszek ofiarę  na ten cel.

Przy furcie można nabyć najnowszy numer Głosu Karmelu oraz kalendarz na rok 2015,  poświęcony św. Teresie od Jezusa z okazji 500- lecia jej urodzin. Zachęcamy też do nabywania tygodników katolickich: Źródło i Karolus

Czy wiesz, że:

Jan Paweł II od dziecka był związany z tym klasztorem: tu przyjął szkaplerz karmelitański, tu uczył się miłości do Matki Bożej, tu jako uczeń korzystał z sakramentu pokuty i darzył klasztor ogromną życzliwością.
Więcej ...

Kościół pw. Św. Józefa - od 19 marca 2004 r. będący sanktuarium św. Józefa - jest także ośrodkiem kultu Matki Bożej Szkaplerznej. W marcu 2004 r. łaskami słynący obraz św. Józefa został ozdobiony Pierścieniem Papieskim Jana Pawła II. Więcej ...

W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru, kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1991 r. w Rzymie, a w klasztorze jest dostępna cela, w której żył i umarł św. Rafał.
Więcej ...

W ołtarzu Matki Bożej jest sarkofag z relikwiami bł. Alfonsa Marii Mazurka (1891-1944), wychowawcy Niższego Seminarium w latach 1920-1930, potem przeora w Czernej, beatyfikowanego w gronie 108 polskich Męczenników II wojny światowej w 1999 r. Więcej ...

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe 'Na Górce' im. Jana Pawła Wielkiego, poświęcone przez o. Alojzego Arostegui, przełożonego generalnego Zakonu, i otwarte w 2005 r., przejęło pomieszczenia Niższego Seminarium. Służy pielgrzymom i tym, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne. Posiada ponad 100 miejsc noclegowych i sale konferencyjne.