28 Lipiec 2015
Ogłoszenia duszpasterskie
Ojciec Rudolf
Szkoła pisania ikon
PLAN REKOLEKCJI
Rezerwacja on-line
GRUPY DUSZPASTERSKIE

''Na Górce'' w Wadowicach
Księga intencji
Masz prośby, podziękowania? Wpisz się do naszej internetowej księgi intencji:

Intencje on-line

Zajrzyj na:

Krakowska Prowincja
Karmelitów Bosych
Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

17 maja 2015


1. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium  o godz. 17.30

2. Dzisiaj o godz. 17:00 w naszym Domu Rekolekcyjnym odbędzie się Spotkanie z członkami ruchu Notre Dame z Krakowa, na które zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które pragną pogłębić w swoim życiu wzajemną więź jak i te które odkrywają różnorakie trudności.

3. W najbliższą sobotę, 23 maja  zapraszamy  na czuwanie modlitewne  w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.  Rozpoczęcie    o godz. 21.00.  W programie modlitwa  uwielbienia,  konferencja,  adoracja Najśw. Sakramentu,  o północy Eucharystia oraz modlitwa o wylanie Darów Ducha Świętego.    Dokładny program na plakacie.

5. W sobotę  o godz. 6.00 z wadowickiej Bazyliki wyruszy kolejna już piesza pielgrzymka z Wadowic do Kalwarii.

6. Za tydzień czwarta niedziela miesiąca. Składka mszalna z tej niedzieli będzie przeznaczona jest pokrycie kosztów renowacji ołtarza głównego i wymiany instalacji elektrycznej w naszym kościele.Za wszelką życzliwość, troskę i ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej pamięci w modlitwie.

7.       Przypominamy że w sanktuarium  pełnimy całodzienną posługę spowiedzi. Na ostatnim filarze po prawej stronie, pod obrazem św. Tadeusza znajduje się  przycisk „ dzwonek na spowiednika” przywołujący dyżurującego kapłana.

8. Odpowiadając na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu, dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych .

 

9. Zachęcamy także do nabywania tygodników katolickich (Źródło, Carolus, BazylikaGłos Karmelu).

Czy wiesz, że:

Jan Paweł II od dziecka był związany z tym klasztorem: tu przyjął szkaplerz karmelitański, tu uczył się miłości do Matki Bożej, tu jako uczeń korzystał z sakramentu pokuty i darzył klasztor ogromną życzliwością.
Więcej ...

Kościół pw. Św. Józefa - od 19 marca 2004 r. będący sanktuarium św. Józefa - jest także ośrodkiem kultu Matki Bożej Szkaplerznej. W marcu 2004 r. łaskami słynący obraz św. Józefa został ozdobiony Pierścieniem Papieskim Jana Pawła II. Więcej ...

W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru, kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1991 r. w Rzymie, a w klasztorze jest dostępna cela, w której żył i umarł św. Rafał.
Więcej ...

W ołtarzu Matki Bożej jest sarkofag z relikwiami bł. Alfonsa Marii Mazurka (1891-1944), wychowawcy Niższego Seminarium w latach 1920-1930, potem przeora w Czernej, beatyfikowanego w gronie 108 polskich Męczenników II wojny światowej w 1999 r. Więcej ...

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe 'Na Górce' im. Jana Pawła Wielkiego, poświęcone przez o. Alojzego Arostegui, przełożonego generalnego Zakonu, i otwarte w 2005 r., przejęło pomieszczenia Niższego Seminarium. Służy pielgrzymom i tym, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne. Posiada ponad 100 miejsc noclegowych i sale konferencyjne.