26 Listopad 2015
Ogłoszenia duszpasterskie
Ojciec Rudolf
Szkoła pisania ikon
PLAN REKOLEKCJI
Rezerwacja on-line
GRUPY DUSZPASTERSKIE

''Na Górce'' w Wadowicach
Księga intencji
Masz prośby, podziękowania? Wpisz się do naszej internetowej księgi intencji:

Intencje on-line

Zajrzyj na:

Krakowska Prowincja
Karmelitów Bosych
Kontakt

Adres:

SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA Karmelici Bosi

ul. Karmelicka 22
34-100 WADOWICE
skr. Poczt. 28
tel. 033 873 21 87
fax 033 873 23 78

Wszelkie informacje można uzyskać pod:

tel. kom. 600-926-987
e-mail: domrekolekcyjny@eranet.pl


Wszelkie ofiary można przesyłać na konto:


Numer konta ogólnego:
OO. Karmelici Bosi
88 1240 4197 1111 0010 4769 1075

Numer konta mszalnego:
OO. Karmelici Bosi
74 1240 4197 1111 0010 4769 1424


DOJAZD DO SANKTUARIUM I WADOWIC

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin papieskiego miasta. Wadowice leżą w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego nad rzeką Skawą w przepięknych Beskidach. Samochodem Do Wadowic W celu ułatwienia podróży do Wadowic poniżej w kilku zdaniach streszczamy, jak najłatwiej do nas dotrzeć. Z centrum Polski z drogi krajowej nr 1 (Gdańsk - Łódź/Warszawa -Cieszyn): najlepiej skręcić na płatną autostradę A4 w kierunku Krakowa, przejechać płatne bramki koło Mysłowic (opłata 5,50 samochodem osobowym -dane z 2005 r.), skręcić na Chrzanów (drugi zjazd) i w Chrzanowie przy światłach za dworcem PKS i marketem Albert skręcić w lewo na Zator przez Płazę i Babice. Drogą nr 28 dojedziemy aż do samych Wadowic. Po około godzinie jazdy od bramek autostrady jesteśmy w Wadowicach. Z Katowic do Wadowic - jeśli nie jedziemy autostradą - podróżujemy najpierw drogą 86 do Tychów, gdzie skręcamy na drogę nr 44 w kierunku Oświęcimia, którą dojeżdżamy przez Oświęcim (kierunek Kraków) do Zatora. Tutaj zmieniamy drogę na nr 28, którą dojedziemy do Wadowic. Z Krakowa do Wadowic jest zaledwie około 50 kilometrów. Ze stołeczno-królewskiego grodu nad Wisłą wyjeżdżamy drogą krajową nr 7 w kierunku Chyżnego/Zakopanego. W miejscowości Podlesie skręcamy na drogę 52 w kierunku Bielska-Białej/Cieszyna. Po około godzinie jazdy od Krakowa jesteśmy w Wadowicach. Można też jechać przez Skawinę - Kalwarię lub Skawinę - Brzeźnicę. Z Bielska-Białej do Wadowic dojeżdżamy drogą nr 52, a z Podhala i Nowego Sącza drogą nr 28.

W Wadowicach do Sanktuarium i Centrum

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe “Na Górce” im. Jana Pawła Wielkiego zlokalizowane jest przy ulicy Karmelickiej 22. Pokonując od Krakowa most na rzece Skawie, dojeżdżamy do ronda, które przejeżdżamy na wprost. Po około kilometrze dojeżdżamy do wadowickiego Rynku, gdzie skręcamy w lewo. Przejeżdżając przez Plac Kościuszki, a następnie mijając szpital powiatowy, wyłania się po prawej stronie piękny widok wadowickiego Karmelu. Przy Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowym znajduje się obszerny parking dla pielgrzymów. Wygodny parking dla autobusów planujemy otworzyć w 2006 roku. Od strony Bielska - Białej i Andrychowa z ul. Mickiewicza skręcamy w prawo na światłach w ul. Słowackiego lub przy Rynku w ul. Jana III Sobieskiego i prosto w ul. Karmelicką.
Od Zatora kierując się drogą nr 28, jedziemy ulicą Wojska Polskiego mijamy przejazd kolejowy, na wprost przecinamy rondo w kierunku na centrum, skręcając potem w prawo w ul. Gen Sikorskiego, a następnie w lewo w ul. Wadowity i prosto ul. Gimnazjalną, przekraczając na światłach główną ulicę Mickiewicza, kierując się prosto w górę ul. Słowackiego obok więzienia do skrzyżowania z ul. Karmelicką. Od Suchej Beskidzkiej (Nowego Sącza) można jechać na Bielsko-Białą i w Rynku skręcić w lewo, albo wcześniej po przekroczeniu granicy miasta skręcić w lewo w ul. Niwy, dojechać do ronda i na rondzie pierwsza w prawo w Al. Wolności i prosto do ul. Karmelickiej.

Inne środki lokomocji

Przez Wadowice przebiega linia kolejowa PKP Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko - Biała Gł. Bezpośrednie pociągi docierają tutaj z Bielska - Białej, Katowic, Krakowa, Zakopanego. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów można znaleźć na stronie www.rozklad.pkp.pl. Aby z dworca kolejowego dostać się do Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego należy przejść na pobliski dworzec PKS, skąd odjeżdża autobus komunikacji miejskiej (w dni robocze co kilkadziesiąt minut) lub pieszo po górkę ok. 20 minut. Autobusem PKS należy dojechać do przystanku przy szpitalu, skąd trzeba przejść pieszo ok. 100 metrów. Można też zamówić taxi. Wadowice posiadają bardzo dobre połączenia autobusowe PKS. Bezpośrednie autobusy w komunikacji międzymiastowej, jak i dalekobieżnej, kursują m.in. do: Bielawy (przez Opole, Dzierżoniów), Bielska - Białej, Buska Zdroju, Cieszyna, Dębicy, Jeleniej Góry (przez Olkusz, Wrocław), Katowic, Krakowa, Nowego Sącza, Nysy, Przemyśla, Wałbrzycha, Wisły, Wrocławia (przez Gliwice, Opole), Zakopanego, Żar (przez Opole, Wrocław), Żywca. Szczegółowy rozkład jazdy PKS dostępny jest pod adresem: http://www.pkswadowice.com.pl/inc/rozklad_jazdy/tpo_wadowice_d.html Niemniej dobry jest system połączeń busowych linii przewozowych, szczególnie z Krakowa.

Mapa dojazdu:

Czy wiesz, że:

Jan Paweł II od dziecka był związany z tym klasztorem: tu przyjął szkaplerz karmelitański, tu uczył się miłości do Matki Bożej, tu jako uczeń korzystał z sakramentu pokuty i darzył klasztor ogromną życzliwością.
Więcej ...

Kościół pw. Św. Józefa - od 19 marca 2004 r. będący sanktuarium św. Józefa - jest także ośrodkiem kultu Matki Bożej Szkaplerznej. W marcu 2004 r. łaskami słynący obraz św. Józefa został ozdobiony Pierścieniem Papieskim Jana Pawła II. Więcej ...

W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru, kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1991 r. w Rzymie, a w klasztorze jest dostępna cela, w której żył i umarł św. Rafał.
Więcej ...

W ołtarzu Matki Bożej jest sarkofag z relikwiami bł. Alfonsa Marii Mazurka (1891-1944), wychowawcy Niższego Seminarium w latach 1920-1930, potem przeora w Czernej, beatyfikowanego w gronie 108 polskich Męczenników II wojny światowej w 1999 r. Więcej ...

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe 'Na Górce' im. Jana Pawła Wielkiego, poświęcone przez o. Alojzego Arostegui, przełożonego generalnego Zakonu, i otwarte w 2005 r., przejęło pomieszczenia Niższego Seminarium. Służy pielgrzymom i tym, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne. Posiada ponad 100 miejsc noclegowych i sale konferencyjne.